Tavasz Olaszországban
Tavasz Olaszországban
2024. március 23-26.
1. nap: Pécs - Utazás Horvátországon és Szlovénián keresztül Olaszországba. – Rimini: római kori eredetű város, középkori halászfalu, mely napjainkra legnagyobb olaszországi tengerparti nyaralóhely lett. Séta az óvárosban, mely során érintjük az Augustus császár idején épült Tiberius hidat, a korábbi színes felújított halászházakat a hangulatos Borgo San Guilano negyedben, a római diadalívet és a középkori a Piazza Cavourt.
2. nap: Perugia: érdekes, furcsa hogy gyalogosan a parkolóból alagutakon, lépcsőkön, mozgólépcsőkön lehet a hegytetőn épült óvárosba eljutni. Itt áll a reneszánsz előtti idők legszebb szökőkútja, a Fontana Maggiore a város főterén, melyre a San Lorenzo-katedrális szabad szószéke is néz, ill. a városháza, a Palazzo dei Priori. – Gubbio, amely város a Don Matteo filmsorozat első nyolc évadának fő színtere. A középkori városba az ingyen használható liftekkel lehet feljutni, először a Piazza Grandéra, amelyet két középkori palota szegélyez, majd a még magasabban épült a 12. századi székesegyházhoz.
3. nap: Ravenna: jelentősek a kora keresztény műemlékei, melyek az UNESCO Világörökség listáján szerepelnek: Az érseki palota (Palazzo dell'Arcivescovado) múzeuma és a palotakápolna (Cappella di Sant'Andrea) mozaik díszítése, a Basilica di Sant'Apollinare Nuovo mozaikjai, a Basilica di San Vitale mozaikjai, amelyek I. Justinianust és Theodórikot ábrázolják, a keresztelőkápolna (Battistero Neoniano) mozaikjai. A városi séta során érintjük a Piazza del Duomo-t, Piazza del Popolo-t, Garibaldi téret és a Dante Mauzóleumot. – San Marino: látogatás a Monte Titano hegygerincen fekvő mini köztársaságba. Séta a hegy legmagasabb pontján épült a „fővárosban”, San Marinoban.
4. nap: Bologna: ahol már 1088-ban egyetemet alapítottak és a bolognai szósz hazája. Séta a városban, érintve a főterét, az ott álló Basilica di San Petroniot, az ország 5. legnagyobb templomát, Neptun szökőkutat és a város 2 leghíresebb középkori tornyát, melyek, inspirációt adtak a new yorki World Trade Center tervezőjének. – Utazás haza, s érkezés haza a késő esti órákban.
Utazás: légkondicionált autóbusszal, 2 sofőrrel
Étkezés: 3 vacsora, 3 reggeli
Szállás: 3 éjszaka 3 csillagos hotelben, 2 fő/szoba elhelyezéssel
Ár: 129.000.-Ft legalább 40 utas esetén, mely tartalmazza az utazást, szállást, étkezést és a csoportvezetést.
1 ágyas felár: 16.000 Ft
Az ár nem tartalmazza a belépődíjakat, az idegenforgalmiadót és az utas- és útlemondási biztosítást!
Az utazás ideje alatt mindenkinek rendelkeznie érvényes utasbiztosítással, melyet irodánknál meg lehet kötni!
Felszállási helyek: Pécs,Barcs